Chybová zpráva

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci _menu_load_objects() (řádek: 569 v souboru /www/doc/www.5ps.cz/www/includes/menu.inc).

Způsoby práce

Reflektující tým aneb pracujeme týmově:

Naší hlavní specifičností je, že věříme v principy synergie (aneb více hlav produkuje více myšlenek a nápadů, než součet jednotlivců). Tohoto principu využíváme při práci s klienty tím, že s každým pracuje pokud možno nás všech pět.

Jak tato práce vypadá v praxi? S klientem vede rozhovor ta z nás, kterou si klient vybere a ostatní vytvoří takzvaný reflektující tým. Reflektující tým má za úkol sledovat průběh rozhovoru, a zapisovat si své myšlenky, nápady a dojmy. Ve chvíli, kdy je tým vyzván, tak sdělí své postřehy a klient se může rozhodnout, zda a jakým způsobem je využije.

Výhody práce s reflektujícím týmem:

  • využítí synergických procesů
  • reflektující tým si může všimnout detailů, které vám v rozhovoru unikly
  • hlídá užitek vašeho hovoru směrem k zadanému cíli
  • nabízí různé úhly pohledu
  • přináší rozmanité nápady a podněty

 

Individuální koučování:

O co jde? Setkáme se s vámi a budeme si s vámi povídat o tom, co byste ve svém životě chtěli změnit a jak těchto změn dosáhnout. Tématem bývá často pracovní výkon, ale rozhodně to není podmínkou a dá se vlastně řešit cokoliv, co byste rádi změnili. Hlavní naší pomůckou jsou otázky, kterými se snažíme hledat to správné řešení pro vás. Důležité je, že tím největším odborníkem na to, co je správné řešení pro vás, jste vy, a naším úkolem je vás užitečně navigovat k tomu, abyste si ho našli.

 

Skupinové koučování:

U tohoto způsobu práce pracujeme s malými skupinkami maximálně do šesti osob s ohledem na komplexitu, která je přítomna. Skupinu koučujeme na předem vydefinované zadání a cílem je nalézt optimální odpovědi nebo návrhy řešení zadavatelových požadavků.

 

Práce se skupinou:

Používáme jako metodu tam, kde je potřeba pracovat se skupinou jako celkem a není vhodné použít metodu skupinového koučování. Výhodou je, že lze pracovat s větším počtem účastníků než u skupinového koučování. Se skupinou pracujeme na předem vydefinovaném úkolu, kde hledáme společná řešení s využitím schopností a spolupráce všech zúčastněných. Můžete si tak požádat, aby skupina došla k nějakému cíli, navrhla nějaká řešení a nebo prostě přinesla odpovědi na otázky zadavatele. Mezi zadání může patřit například hledání vnitřní motivace pracovníků, či stmelení kolektivu a nebo nastavení efektivní komunikace. Možností je samozřejmě více, ale to už je závislé i na vaší představivosti a našich schopnostech.

 

Mediace:

Jedná se o způsob práce, kdy hlavním cílem je dosažení smírného řešení u stran s rozdílnými požadavky, či názory. Kdy jí použít? Vlastně kdykoliv, když potřebujete a nebo chcete, aby se domluvilo více stran na nějakém společném řešení. Sejdeme se s vámi a to buď nejprve jednotlivě a poté společně, nebo rovnou společně. Pak budeme společně s vámi hledat řešení konfliktní a nebo pro vás doposud neřešitelné situace.

 

Workshopy, anebo školení či vzdělávání:

Tato setkání budou vždy na předem dané téma, které si sami zvolíte a my ho budeme umět předat. Tématické oblasti jsou zejména na poli komunikačních dovedností. Způsob jakým pracujeme je hlavně o interaktivní společné práci celé skupiny.

Temata, ze kterých můžete vybírat a více zde:

 

Poradenství:

Rády se s vámi podělíme i o naše zkušenosti a vědomosti a to zejména z oblasti zakládání a řízení firmy nebo organizace. Dále také z oblasti nastavování komunikačních procesů, které vedou ke spolupráci a vytěžení přítomných zdrojů.

 

Terapie:

Je možné ji využít jak pro práci s jednotlivci, tak i páry, nebo rodinu. Máte nějaká trápení, nevíte si sami rady a rádi byste využili možnosti profesionálně vedeného rozhovoru? Pak tu pro vás máme několik možností, ze kterých si můžete zvolit.

Systemická terapie

To hlavní je, že terapeut vystupuje pouze v roli odborníka na vedení rozhovoru a není tím, kdo vám bude říkat, co je to správné řešení pro vás. I když vám samozřejmě může dát různé podněty nebo nápady, ale ten kdo rozhoduje, jste vy. To jak to děláme je, že si s vámi povídáme a zjišťujeme, co byste potřebovali a na tom pak společně pracujeme.

TFT terapie

V Thought Field Therapy (česky Terapie mezipólového myšlení) se používá 14 meridiálních bodů, které jsou na obličeji, hrudníku a ruce a které se jemně poklepávají špičkou prstu při psychologickém rozhovoru. Tímto způsobem lze odstranit nepříjemné pocity jak tělesné, tak psychické. TFT pracuje s teorií, že příčinou emocionálních problémů jako jsou strach, fóbie, stres, deprese, trauma, závislost, poruchy příjmu potravy atd. je porucha proudění energie v lidském těle. Emocionální problémy jsou potom také hlavní příčinou fyzických onemocnění, protože fyzické tělo a emoce jsou spolu navzájem propojené. Negativní myšlenky uložené hluboko v podvědomí člověka ho zásadním způsobem ovlivňují. Na co myslíte, poté následně více či méně prožíváte i ve fyzickém světě.

Hypnóza

Hypnóza je léčebná metoda, kde se hypnotizovaný ocitne ve změněném stavu vědomí. V té chvíli hypnoterapeut pracuje s podvědomím klienta a může tak vyřešit problémy, které klient má. Nejedná se o žádné šarlatánství nebo trik, jak se mohou lidé domnívat. Kde je možné ji využít? Hypnóza dokáže léčit stres, neurózy, nespavost, různé fobie a traumata (pavouci, hadi, létání, klaustrofobie apod.), zhoršenou koncentraci, poruchy stravování, deprese, impotenci. Dokáže odstranit strachy ze všech možných oblastí – strach ze zkoušek, zubaře, injekcí, výšek, vody a podobně. Další oblastí kde může hypnóza pomoci, jsou veškeré závislosti, jako závislost na sladkém, cigaretách, automatech, lécích a alkoholu. Může zlepšit koncentraci, paměť, zvýšit sebevědomí, odstranit pocity viny a mnoho dalšího.

 

Hra:

Tento nástroj je možné použit kdykoliv byste rádi, aby se danému cíli došlo hravou formou. Hru jsme schopni pro vás sestavit tak, aby naplňovala požadavky toho, co má přinést - například nastolení vzájemné spolupráce a zároveň účastníkům nabídla možnost se uvolnit a otevřít se tak k více tvořivým nápadům.